Sivilceler için yapılması gerekenler.

Sivilceler için kür

Sivilceler için kür yazımızda yüzünüzdeki sivilce, akne ve siyah nota gibi lekeleri gidermek için kür/tonik tavsiyesini paylaştık.
Sivilce
ve Akne bir çok bayanın korkulu rüyasıdır. Heleki ergenlik çağındaki genç kızlar savaş halindedir. Sivilcelerin çoğalmaması ve ve iyileşmesi için en önemli faktör sivilceli bölgenin temiz tutulmasıdır. Sivilce temizlemek için ne kullanmalıyız? sorusuna cevap vereceğim bugünkü yazımda.

Birince ve ikinci derece sivilceye sahip bayanlar (erkeklerde olabilir tabi) evde hazırlayabileceğiniz doğal bir tonik tarifi öğrenmek üzeresiniz. Doğal olması dolayısı ile korkusuzca her gün istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.

Sivilce ve akne için hazırlayacağımız tonik için gerekli malzemelerimiz;

  • Kavanoz
  • Sıcak Su 1/2 lt
  • 1 Çay Kaşığı Sirke
  • 1 çay Kaşığı Karbonat
  • 1 Salatalık
  • 1 Dal Nane
  • 1 Tatlı Kaşığı Bebek Pudrası

Tonikğin yapılışı ise çok basit; hepimizin evinde 500 gr lık kavanozları illaki vardır, yoksa bile çok kolay temin edebilirsiniz. Kavanozun içince sıcak suyumuzu ekliyoruz, salatalığı 4 dilime ayırıp suya katıyoruz, daha sonra karbonat, sirke, nane, ve pudramızıda suya katıp karıştırıyoruz. Ağzını sıkıca kapattıktan sonra bir kaç saat bekletiyoruz. Renginin değiştiğini içerisindeki nane ve salatalığın kendini bıraktığını göreceksiniz. Süzerek kullanıma hazır doğal tonik elde etmiş olacağız. Bu toniğin doğal olduğunu unutmayalım.

Kullanımına gelince, bir pamuğa bir miktar toniğimizi dökerek sivilcelerimize nazikçe uygulayabiliriz.. Doğal bir tonik olması sebebi ile korkusuzca kullanabileceğinizi hatırlatırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir