Sapanca Naturkoy Hakkında bilinmeyenler

İstanbulda yaşıyorsanız ve şehrin kalabalığından gürültüsünden yorulduysanız sizlere tavsiye edebileceğim muhteşem bir köy var Naturköy. Sapanca Mahmudiye sınırları içerisinde yer alıyor İstanbul’a uzaklığı ise ortalama 150 km ve ulaşımı kolay.
Naturköye kahvaltıya gitmiştim, aslında istikametimiz Kartepe, kayak faaliyetlerinden yararlanmaktı ama önce karnımızı doyurmamız gerekiyordu ve bunun için seçilmiş olan adres Naturköydü. Kesinlikle doğru adresti, kahvaltı enfesti, mekan benim gönlümü ferahlatan türdendi. Kış olması sebebiyle içeride yer alan kömür sobasıda bir harikaydı doğrusu.
Kahvaltı sonrası çevreyi dolaşmak için dışarı çıktık. Tabi ben ve makinem boş durmadık ve iyi ki gitmişim dediğim yer için arşivime kaydettiğim fotoğrafları çektik. Sizlerde güzel karelere sahip olabilirsiniz. Biraz soluklanmak için ise havanın soğuğuna rağmen dışarıda ki çardaklarda oturup çaylarımızı yudumladık. O çayın tadını hala unutamıyorum.
Naturköyde doğayla iç içe olacaksınız, burada huzur bulacaksınız. Ördeklerle tavşanlarla karşılaşacak ve onları besleyebileceksiniz. Naturköyün ortasında ördeklerin yer aldığı bir göleti ve gözleri kamaştıran birde nehri var . Akan suyun güzelliği huzuru beni hep mest etmiştir. Ayrıca konaklama imkanı da mevcut. Düğün organizasyonları yapmaya da başlamışlar. Harika bir köy deneyimlemelisiniz, sizde bizim gibi Kartepeye giderken uğrayabilirsiniz.

IMG_4705 IMG_4935 IMG_4968

IMG_4739 IMG_4836 IMG_4769

IMG_4783 IMG_4940

IMG_4941 IMG_4777

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir