Bayanların en çok sevdiği olaylardan biride makyaj. Makyaj yapmayı çok seviyoruz ve büyük bir özen ve titizlikle yapıyoruz. Peki ya makyajımızı silerken de aynı özeni gösteriyor muyuz? Makyajımızı silmenin önemini biliyor muyuz?

Makyaj temizlemeye rujunuz yoğun ise rujunuzu silerek başlayabilirsiniz. Akabinde gözlerden devam etmemiz gerekiyor. Bunun için ise kullanacağımız pamukları ıslatıp nemlendiriyoruz, böylece kullanacağımız ürünün daha az tüketilmesini ve göz makyajımızın daha iyi çıkmasını sağlarız. Kullanacağımız ürünlerin cildimize uygun olmasına ve kaliteli olmasına mutlaka özen göstermeliyiz. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliriz. Islanan pamukları gözlerimize yerleştiriyoruz , fazla bastırmamaya özen göstermeliyiz; çünkü gözlerimiz en hassas ve çizgilerin en çabuk oluştuğu bölgemizdir. Ayrıca göz için üretilmiş ürünlerin dışında hiç bir ürünü göze ve göz çevresine uygulamamalıyız.Fazla ovalamadan rimellerimizi temizliyoruz, daha sonra yüzümüze uygun olan yüz temizleme kremini yüzümüze ince bir tabaka halinde sürüyoruz.

Süngerle ya da bol suyla kremi temizliyoruz ve kuruluyoruz. Kurulama işleminde kağıt havlu kullanırsak daha sağlık olacaktır. Yine cildimize uygun bir tonik kullanarak makyaj temizlemenin son aşamasına gelmiş oluyoruz. Tonik hem gözeneklerin sıkılaşmasına / daralmasına hem de ciltte kalan her kalıntıyı temizlemeye yardımcı olacaktır.
Tonikleme işimizde bittiğinde cildimize uygun olan bir nemlendirici ile de son hamlemizi yapıyoruz.

Unutmayalım ki güzel görünmek için makyaj yapıyorsak sağlıklı bir cilt içinde makyaj temizleme işlemini yapmamız gerekiyor.
Hem makyaj yapmasak bile gün içerisinde yüzümüzde biriken kirden arınmak için de mutlaka cildimizi temizlememiz gerekiyor. Bunun için ise doğal sabunlar, yüzünüze uygun ürünler kullanabilirsiniz.Ben Seba Med sıvı yüz sabunu kullanıyorum.

 

Ürünlerin daha doğal olmasını istiyorsanız aşağıdaki doğal yöntemlerle de makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Vazelin: Kuşkusuz makyaj temizlemek için mükemmel ve ucuz yöntem. Göz makyajınızı, rujunu rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Bebek Yağı: Pamuk yardımıyla gözlerinizdeki makyajı rahatlıkla temizleyebilirsiniz

Zeytin Yağı: Eğer hiç bir temizleme malzemeniz kalmadıysa mutfak dolabında bulabilirsiniz.

Yoğurt: İlginç ama doğal denemekte fayda var. Yoğurdu yüzünüzden iyice temizlediğinizden emin olun

Bal: Bir çok derde deva bal makyajda temizliyor.  Çok şaşırmamalı

Aloe Vera: Evinizde yetiştirdiğinizde mükemmel doğal bakım ve temizleme jeliniz olacaktır. Hem evinizi süsleyecek hemde cildinize bakım yapacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir