Göbek nasil eritilir ?

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek eritmek dünyanın en güç işlerinden biri olarak görüyorum. Yağların biriktiği ve eritilmesi en zor bölge göbek. Ama azimli iseniz korkmaya gerek yok. Size anlatacağım  “göbek eritme hareketleri” ile göbeğinizden kurtulacaksınız. Mühim olan sabır ve istikrar. Düzenli olarak yapacağınız “göbek eritme hareketleri” yağlarınızdan hem kurtulmaya hemde daha sıkı bir karna sahip olmanızı sağlayacaktır.

Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için ısındıktan sonra ilk spor hareketimiz mekik çekmek olmalı. Mekik göbek yağlarınızı eritmek için  birebir spor olup evinizde bile yapabilirsiniz. Anlatacağım tüm hareketler evinizde yapabileceğiniz hareketler ve hiç bir ek malzemeye ihtiyaç duymadan yapacağınız göbek eritme hareketleri.

1. Hakeket

gobek-eritme-hareketleri

Sırtüstü yatıp dizler gökyüzüne bakacak şekilde ayaklar toplanır, iki ayak arasında 30 cm civarında boşluk olmalı. Bel boşluğumuzu ortan kaldırmak için belimiz geriye vermemiz gerekiyor. bu işlem biraz zor gelebilir ama çabuk alışacaksınız. Eller başın altına, yada şakaklara yerleştirilir, karın içeri çekilir ve başımızı dizlere doğru eğeriz, başımızı yere koymadan bu hareketi tekrarlarız. Başımızı kaldırırken nefes verir, yatırırken nefes alırız. Nefes alma verme sporda büyük önem taşır. İlk gün 20 mekik çekerek göbek eritme hareketlerine başlayabilirsiniz.

 

2. Hareket

gobek-eritme-hareketleri

Yukarıdaki pozisyonun aynısı alınır. Sağ bacak karna doğu çekilirken sol kolumuzu öne doğru dizle birleştirecekmiş gibi uzatılır. Aynı hareket sol bacak, sağ kol içinde yapılır. Omuz yere değmeden en az iki defa olarak tekrarlanmalı. Ayrıca geriye doğru giderken nefes almalı kol ve bacak birbirine yaklaştığında ise nefes verilmelidir. Bu şekilde yan karın kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız.

3. Hareket

 gobek-eritme-hareketleri

Sırtüstü uzanın, sağ bacağınızı 90 derecelik bir açı ile yukarı kaldırın, iki elinizle de dizinizi tutmaya çalışın. Bu esnada dizinizi kırmamalısınız. daha sonra sol bacağınızı indirirken sol bacağınızı kaldırın ve ellerinizle bu sefer sol bacağınıza götürün. Dikkat indirdiğiniz sağ bacak yerle temas etmeyecek. Sağ sol olarak saydığınızda 20 şer kez 4 set yapabilirsiniz.

4. Hareket

alt-karin-yag-eritme

Sırtüstü uzanın, elleri bel boşluğuna koyun ve dizlerinizi karnınıza doğru çekin. Başlangıç pozisyonundan bacaklar yere düz konacak şekilde uzatılır ancak yere konmaz, daha sonra tekrar karna doğru çekilir. Karna doğru çekerken nefes alınır, bacaklar indirilirken nefes verilir. Bu hareket 15’er kez 3 set tekrarlanır. Alt karın kaslarınızın çalıştığını hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir