Göbek Nasıl Eritilir?

Göbek Nasıl Eritilir?

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda göbek nasıl eritilir konusuna değineceğiz. Göbek bir çok kadının en büyük problemi, kadının diyorum çünkü erkekler göbeklerini pek dert ediyorlarmış gibi görünmüyor. Dert eden erkeklerde aşağıdaki yazımızdan faydalanabilir tabi ki. Göbek eritmesi en zor bölge olmakla beraber yağı en fazla muhafaza eden bölgedir de. Tabi hal böyle olunca eritmesi bir hayli güç oluyor. Ancak basit ve uygulanabilir yöntemlerle göbek eritmek elimizde. Biraz azim gerekiyor sadece hepsi bu.

Spor Yapın

Sporsuz zayıflamayı, hele de göbek eritmeyi düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz. Sağlıklı zayıflamanın yağ eritmenin en önemli unsuru spor. Bölgesel zayıflamaya giren göbek eritme, yağların yakılmasında da en zor bölgedir. Dolayısıyla bölgesel hareketlerle de spora önem vermeliyiz. Göbek eritme hareketleri yazımızdan faydalanmak için tıklayın.

Bol Su Tüketin

Her diyetin olmazsa olmazı su, zayıflamak ve yağ eritmek için vazgeçilmezimiz. Sabah aç karnı bir bardak ılık su içmek göbek yağlarımızı eritmemiz de büyük rol oynayacaktır. Hatta bu suyun içine yarım limon sıkarak hem daha vitaminli hale getirmiş olursunuz hem de zayıflamanız için bir yardımcınız daha olur. Yemeklerden bir kaç dakika önce tüketeceğimiz su ile de tokluk hissi vererek daha az yemek tüketmemizi sağlayabiliriz.
Ayrıca, yine ılık su tüketimi sırasında (sabah olmak zorunda değil) bir kaç kuru kayısı yerseniz sindirim sisteminiz hızlanacaktır.

Tok Tutan Yiyecekler Tüketin

Diyet zamanı mühim olan karnı tok tutmaktır. Ancak çok yemek yiyerek değil. Bunun yerine tok tutacak faydalı gıdalar tüketmek gerekir. Fasulye, nohut, mercimek, çilek, kiraz, vişne, böğürtlen, kış meyvelerinin taze sıkılmış suları kilo vermek için en etkili yiyeceklerdendir.

Protein Tüketin

Vücudumuz proteinli yiyecekleri sindirmek için çok çaba harcar, böylece daha fazla kalori yakmamızı sağlar. Ayrıca protein  vücudumuzda uzun süre barındığından, daha uzun süre tok hissetmemizi sağlar. En yüksek proteinle ise , kırmızı et, balık ve haşlanmış yumurta da yer alır. Kahvaltılarınızdan yumurtayı eksik etmemeniz göbek yağlarınızı eritmenizde büyük rol oynayacaktır.

Lifli Besinler Tüketin

Bitkisel gıdaların sindirilemeyen kısımları olan lif gıdaların mideden bağırsaklara geçişini yavaşlatarak besinlerde bulunan vitamin ve minerallerin vücut tarafından emilmesi için zaman yaratır. Sindirim süreci yavaşladıkça yemeklerden sonra yaşanan tokluk hissi uzar, iştahınız azalır ve öğünler arası bir şeyler yemek zorunda kalmazsınız.

Yoğurt Tüketin

Protein açısından zengin olan yoğurt, hem sizi uzun süre tok tutacak hemde içerisinde ki kalsiyum sayesinde, yağları yakmanıza yardımcı olacaktır.
Bir kase yoğurdun içine 1 çay kaşığı pul biber ve yarım limon sıkarak yatmadan 1 saat önce korkmadan tüketebilirsiniz. Göbek bölgenizdeki yağların yakımında bire bir kür olarak düşünebilirsiniz.

Yeşil Çay İçin;

Kan şekerini ayarlayan, stresi azaltıp uyku düzenini sağlayan yeşil çayı tüketmekte büyük fayda var.

Salatalarda Sirke Kullanın

Sirke kilo vermeye yardımcıdır ve bir çok faydası vardır. Salatalarınıza katacağınız bir miktar sirke ile hem faydalarından yararlanmış olur hemde zayıflamanıza katkı sağlarsınız.

Karbonhidratı Azaltın

Simit,börek, meşrubat, cips, gofret, tatlı, hazır et suları ve salata soslarının göbek bölgesinde yağlanması olanlar için tehlikelidir. Karbonhidrat ağırlıklı bu gıdaların fazla tüketilmesi sonucunda yağlar belirli bölgelerde toplanır. Bu yüzden yağları karın çevresinde toplananlar bu gıdalardan uzak durmalı.

Şekeri Bırakın

Yemeklere, içeceklere sonradan eklenen şekeri göbek yağlarınıza eklenen yeni bir parça gibi düşünebilirsiniz. Vücudumuzun sebze ve meyvelerin içerdiği şeker dışında şekere ihtiyacı yok. Pasta, kek, bisküvi, pastane işleri, çayı, kahveyi şekerli içmek, şekerli gazlı içecekler, şekerli meyve suları ve daha pek çok ürünün içerdiği şeker tamamen boş kalori ve daha fazla yağlanmanıza neden oluyor.

 Aç Kalmayın

Uzun açlıkların karın bölgesinde yağlanmayı tetikler. Hiç ekmek yememek, aç kalmak, ara öğünler yapmamak ve ana öğünleri atlamak gibi hatalardan mutlaka uzak durulmalı.

Evet arkadaşlar göbek nasıl eritilir yazımın sonuna geldik. Sizde göbek eritmek için uyguladığınız taktikleri bizimle paylaşabilirisiniz.

Göbek nasil eritilir ?

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek eritmek dünyanın en güç işlerinden biri olarak görüyorum. Yağların biriktiği ve eritilmesi en zor bölge göbek. Ama azimli iseniz korkmaya gerek yok. Size anlatacağım  “göbek eritme hareketleri” ile göbeğinizden kurtulacaksınız. Mühim olan sabır ve istikrar. Düzenli olarak yapacağınız “göbek eritme hareketleri” yağlarınızdan hem kurtulmaya hemde daha sıkı bir karna sahip olmanızı sağlayacaktır.

Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için ısındıktan sonra ilk spor hareketimiz mekik çekmek olmalı. Mekik göbek yağlarınızı eritmek için  birebir spor olup evinizde bile yapabilirsiniz. Anlatacağım tüm hareketler evinizde yapabileceğiniz hareketler ve hiç bir ek malzemeye ihtiyaç duymadan yapacağınız göbek eritme hareketleri.

1. Hakeket

gobek-eritme-hareketleri

Sırtüstü yatıp dizler gökyüzüne bakacak şekilde ayaklar toplanır, iki ayak arasında 30 cm civarında boşluk olmalı. Bel boşluğumuzu ortan kaldırmak için belimiz geriye vermemiz gerekiyor. bu işlem biraz zor gelebilir ama çabuk alışacaksınız. Eller başın altına, yada şakaklara yerleştirilir, karın içeri çekilir ve başımızı dizlere doğru eğeriz, başımızı yere koymadan bu hareketi tekrarlarız. Başımızı kaldırırken nefes verir, yatırırken nefes alırız. Nefes alma verme sporda büyük önem taşır. İlk gün 20 mekik çekerek göbek eritme hareketlerine başlayabilirsiniz.

 

2. Hareket

gobek-eritme-hareketleri

Yukarıdaki pozisyonun aynısı alınır. Sağ bacak karna doğu çekilirken sol kolumuzu öne doğru dizle birleştirecekmiş gibi uzatılır. Aynı hareket sol bacak, sağ kol içinde yapılır. Omuz yere değmeden en az iki defa olarak tekrarlanmalı. Ayrıca geriye doğru giderken nefes almalı kol ve bacak birbirine yaklaştığında ise nefes verilmelidir. Bu şekilde yan karın kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız.

3. Hareket

 gobek-eritme-hareketleri

Sırtüstü uzanın, sağ bacağınızı 90 derecelik bir açı ile yukarı kaldırın, iki elinizle de dizinizi tutmaya çalışın. Bu esnada dizinizi kırmamalısınız. daha sonra sol bacağınızı indirirken sol bacağınızı kaldırın ve ellerinizle bu sefer sol bacağınıza götürün. Dikkat indirdiğiniz sağ bacak yerle temas etmeyecek. Sağ sol olarak saydığınızda 20 şer kez 4 set yapabilirsiniz.

4. Hareket

alt-karin-yag-eritme

Sırtüstü uzanın, elleri bel boşluğuna koyun ve dizlerinizi karnınıza doğru çekin. Başlangıç pozisyonundan bacaklar yere düz konacak şekilde uzatılır ancak yere konmaz, daha sonra tekrar karna doğru çekilir. Karna doğru çekerken nefes alınır, bacaklar indirilirken nefes verilir. Bu hareket 15’er kez 3 set tekrarlanır. Alt karın kaslarınızın çalıştığını hissedeceksiniz.