Tatlıca Şelaleleri, Erfelek Şelaleleri 2018 görüntler

Sinop ilinin Erfelek ilçesine bağlı olan Tatlıca Şelaleleri, Erfelek Şelaleleri olarakta bilinmektedir. Toplamda irili ufaklı 28 şelaleden oluşmaktadır. Şelale çevresinde mesire alanları bulunmaktadır. Şelaleleri tırmanarak çıkabilirsiniz trekking yapanlar için süper bir doğa yürüyüşü olacaktır. Şelaleler merdivensi şekliyle tırmanmaya da elverişlidir. Zor kısımlarda ise ağaç merdivenler konulmuş ve halatlar bağlanmış. Şelaleler içerisinden gitmek istemeyenler içinse yürüyüş parkuru mevcut fakat yorulmayı göze alıyorsanız şelalelerden gitmenizi şiddetle tavsiye ederim, çok eğlenceli ve bir o kadar da güzel manzaraya sahip şelalelerin içinde olmak muhteşem bir duygu. Ancak su biraz soğuk.

Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Ben çektiğim birkaç fotoğrafı yazımda paylaştım daha güzellerini sizlerden bekliyorum. Zirveye vardığınızda sizi bir kafe bekliyor olacak burada dilerseniz bir şeyler içebilir ya da yiyebilirsiniz. Mükemmel bir yer beklemeyin üzeri çadırla örtülmüş doğaya işlenebilir birkaç oturma yeri olan bir yer ama ben sevdim yorgunluğun üstüne harika gidiyor. Dönüş yolunu da yürüyerek inebilirsiniz. Böylece hayatınızda unutamayacağınız bir gün geçirmiş olacaksınız.

Alana giriş ise ücretli olup çok cüzi miktardadır. Gidiş Sinop’ a 45 Km ve Erfelek İlçesine 10 Km uzaklıktadır. Sinop’ tan Erfelek İlçesine her yarım saatte bir otogardan dolmuş kalkmaktadır. Erfelek ilçesinden de şelaleye sık sık dolmuşlar bulunmaktadır.
Sevgiler

Erfelek Şelaleleri Erfelek Şelalesi Erfelek Şelalesi Değirmen

_MG_4861 Erfelek Şelaleleri

Tatlıca Şelalesi Tatlıca Şelaleleri