Cumalıkızık Köyü Bursa 2017

Bursa seyahatimin en tatlı saatleri Cumalıkızta geçti desem Bursa’ya saygısızlık etmiş olmam umarım.

İki günlük Bursa seyahatimde yarım günümü Cumalıkızık Köyü’ne ayırmış olmam hayal kırıklığıydı, burada koca bir günü sadece fotoğraf çekerek geçirebilirim. Kahvaltı için gittiğim köyün bu denli güzel olabileceğini düşünmemiştim. Evet kahvaltı içinde kesinlikle tercih edeceğiniz köy olmalı Cumalıkızık. Köy kahvaltısını yer sofrasında yapabileceğiniz köy evleri mevcut. Havanın serin olması sebebi ile odun sobası yanında yaptığımız kahvaltıda ekmeklerimizi soba üzerinde kızartma şansını da elde ettik.

Cumalıkızık Turizmi olan ve yıllar önce Kınalı Kar dizisinin de çekildiği bir köy, dilerseniz kahvaltınızı bu evde de yapabilirsiniz, ayrıca konaklamak için de alternatiflerinizden biri de bu ev, tercih sizin.

Cumalıkzık 2014 yılında dünya mirası olarak seçilmiş bir köy. Tarihi açıdan kendini koruyup bu günlere ulaştırmış ve iyi ki de korumuş. Sokakları kaldırımsız dar ve taş döşeli, evleri ise sarı beyaz mavi ve mor renklere boyalı. Sokaklarda gezerken kaybolurum diye sakın korkmayın, yokuş aşağı indiğinizde sokaklar sizi köyün meydanına getirecektir.

IMG_3614 IMG_3589 IMG_3553

cumazlık köyü IMG_3561-copy IMG_3477

bursa cumazlık köyü IMG_3621 IMG_3537 cumazlık köyü fotoğrafları