En iyi gelinlik seçimi 2018 Resimli

Evlenmek her bayanın hayalidir ki gelinlik bu hayali süsleyen en önemli detaydır. Gelinliğimizin her şeyden güzel olması isteriz ve bunun için her çabayı sarf ederiz. Ancak gelinlik seçimi yaparken vücudumuza uygun gelinliği seçmez isek hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Bu yüzden beğendiğiniz modelden önce vücudunuza uygun modeli belirlemeniz gerekmektedir. Gelinliğinle neleri gizlemen, neleri vurgulaman gerektiğini bilmen yeterli. Böylece göz kamaştıran bir gelin olabilirsin.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri
Vücut tipine göre gelinlik modelleri

ELMA TİPİ VÜCUT

Kalça genişliğin ile bel genişliğin birbirine yakın ve göğüslerin büyükse Elma Tipi Vücut sensin demektir. Yapacağın en önemli vurgu belini ince göstermek olacaktır. Bunu yapabilmenin yolu ise belin en ince noktasına yani  göğsünün altına gelecek ince bir kemer seçimi olacaktır. Göğüslerinin de mükemmelliğini göstermek için V yaka , derin dekolteler kullanmalısın. Bu modeli A kesim ve helen tipi gelinliklerde rahatlıkla bulabilirsin. Ancak yuvaklak yakadan, satenden, kabarık etekten kaçınmalısın.

en-güzel-2016-Balık-Gelinlik-Modelleri vücut-tipine-göre-gelinlik-6 v-yaka-prenses-gelinlik-modelleri

ARMUT TİPİ VÜCUT

Kalçan geniş belin ince mi? Birde kalçana göre omuzların da darsa Armut Tipi Vücut sensin demektir. Bunun için kalçanı kamufle edecek ve omuzlarını daha belirgin edecek gelinlik seçmen gerekiyor. Üst bedeni daha geniş göstermek için drapeli ve kayık yaka seçerken V yakadan uzak durmalısın. Yüzücü model sırt detayları omuzları daha geniş göstereceği için buda seçeneklerden biri olacaktır. Vücudun alt kısmını ise A tipi kabarık modellerle kalçayı olduğundan daha küçük gösterebilirsin. Yarım balık modelde senin için ideal.

4xlwpd17706 74a351900a1c00c6d224c95c8ac60a96 zayıf

KUM SAATİ TİPİ VÜCUT

İnce belli kalça ve omuz genişliği aynı olan muhteşem fizikli kadın, Kum Saati Vücut sensin ve çok şanslısın, ne giysen yakışır. Ama bu mükemmel fiziği tam bir balık gelinlikle göz kamaştırıcı bile gelebilirsin. Sadece yapmaman gereken tek şey düz, helen tipi model bir gelinlik giymek. Bu tip gelinlikler fiziğini gizleyecektir ve bunu hiç birimiz istemeyiz.

2014-balik-etek-gelinlik-modelleri1 balik-etek-2016-gelinlik-modelleri balık-gelinlik-modelleri-19 2015-balik-etek-zarif-allure-gelinlik-modeli

ATLETİK TİPİ VÜCUT

Atletik vücutlu gelinlerde omuzlar geniş, kalçalar dar, göğüsler küçüktür. Belin çok belirgin olmayabilir. Klasik gelinlik modellerini bir tarafa bırakıp satenli, dantelli, dökümlü kısacası kadınsı modelleri kullanmalısın. Süslemeli vintage modeller, sırt dekolteli elbiseler ve feminen işlemeler, kaslı ve fit vücudunu dengelemek için kullanabileceğin unsurlardan birkaçı.

2015-2016-Balık-Gelinlik-Modelleri-36- images uzun-kollu-gelinlik-modelleri

Vücut tipine göre gelinlik modelleri yazımızın sonuna geldik. Ancak ilerleyen zamanlarda modellerimiz artacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir